facebook POLUB NAS
  Stacja narciarska blisko Krakowa

  Szlaki pieszych wędrówek

   

   

  SZLAK CZERWONY:
  Luboń Wielki (1022m.n.p.m.)- przełęcz Glisne (634m)- Mszana Dolna (400m)- Lubogoszcz Zachodni (935m) – Lubogoszcz (968m) – Kasina Wielka (480m) – Wierzbanowska (596m)- Lubomir (904m) – Malinowska Skała w Beskidzie Śląskim.

  W sumie trasa od Lubonia Wielkiego do Lubomira obliczona jest na 12 i ¾ godz. Na jego trasie znajduje siź jeden z najbardziej stromych fragmentów szlaków turystycznych w Beskidach Zachodnich, między przełęczą Glisne, a schroniskiem na Luboniu. Również stromo przy tzw. Zapadliskach na zachodnim szczycie Lubogoszcza i od strony Kasiny Wielkiej. Trudy wycieczki rekompensują efektowne widoki, szczególnie piękne nad Kasiną Wielką, na Śnieżnicę, Ćwilin oraz Ciecień. Bardzo malowniczy jest również odcinek między Mszaną, a Glisnem. Z Kasiny Wielkiej w stronę Lubomira pokonać trzeba dwa wierzchołki, natomiast od Lubomira w stronę Beskidu Śląskiego, trasa prowadzi obok schroniska PTTK na Kudłaczach ze wspaniałymi punktami widokowymi w stronę Tatr. Długość trasy: 22 km.

  SZLAK NIEBIESKI:
  Myślenice – Ciecień (829m) – Dzielec (649m) – Kasina Wielka (470m) – Śnieżnica (1006m)- Przełęcz Gruszowiec (660m) – Ćwilin (1072m) – Jurków (530m) – Cyrla (850m) – Mogielica (1170m) – Przełęcz pod Krzystonowem (900m) – Szczawa (520m)

  Trasa na około 16 godz. Rozpoczyna się w paśmie Cietnia od strony Szczyrzyca. Do Kasiny Wielkiej wędrówka cały czas pasmem Cietnia, które doprowadza do stoków Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. Następnie szlak wiedzie koło ośrodka rekolekcyjno – rekreacyjnego na Śnieżnicy i przez siodło Gruszowca. Z przełęczy na Ćwilin trasa bardzo atrakcyjna widokowo, malownicze jest też zejście do Jurkowa. Od Jurkowa na Mogielicę względnie krótko, ale bardzo stromo. Odcinek od Mogielicy do Szczawy nadaje się także do uprawiania zaawansowanego narciarstwa śladowego i jako trasa dla kolarstwa górskiego. Długość trasy: 36,9km.

  SZLAK ZIELONY:
  Śnieżnica (górna stacja wyciągu orczykowego – 885m) – przełęcz Gruszowie(660 m)

  Droga do przejścia w około 1 godz. Jest to najkrótsze dojście do ośrodka na Śnieżnicy. Fragment trasy prowadzi wspólnie ze szlakiem
  niebieskim, którym można wejść na szczyt Śnieżnicy. Długość trasy: 2,2 km.

  Trasy polecane przez: Powiat Limanowa

  • Partnerzy:
  © 2017 Kasina SKI
  Scroll Up